Blog - Strona 4

Na czym najbardziej zależy organizatorom konferencji? Na sukcesie, na organizacji wydarzenia w taki sposób, aby przybyło jak najwięcej uczestników i żeby jak najwięcej z nich było zadowolonych. A jak zachęcić do udziału w konferencji/wydarzeniu? Jak usatysfakcjonować uczestników? Na takie pytania odpowiada sobie zapewne każdy organizator wydarzenia. Przede wszystkim odpowiednia tematyka konferencji, odpowiednio dobrani prelegenci, tematy, wysoki poziom tychże elementów. Druga sprawa, nie mniej ważna, to sama organizacja wydarzenia. W tym artykule skupimy się właśnie na tej drugiej części. Tym wpisem chcielibyśmy rozpocząć serię publikacji z poradami jak lepiej organizować konferencje.

Dziś, 11 września 2016 ruszyła kolejna edycja FedCSIS organizowana przez Polskie Towarzystwo Informatyczne. MKonferencja wspiera to wydarzenie. Jest to doskonały przykład wykorzystania aplikacji konferencyjnej podczas tak dużego wydarzenia. Cztero dniowa agenda jest ogromna, przeszło 600 prelegentów, panelistów. Nie lada wyzwanie dla organizatorów.

Najbliższa konferencja KIKE odbędzie się w dniach 24-25 maja w Rawie Mazowieckiej. Zaplanowano dwa dni warsztatów, prelekcji i paneli dyskusyjnych. W sumie odbędzie się ponad 34 godz. wykładów, warsztatów oraz spotkań z udziałem specjalistów z całej Polski. Wystąpi 60 prelegentów.