Sprzedaż biletów

System eventowy MKonferencja umożliwia bezpośrednią sprzedaż biletów na wydarzenie. Dzięki temu proces rejestracji jest w pełni zautomatyzowany.

Jak to wygląda? Przygotowujemy formularz rejestracyjny według dostarczonych wytycznych. Przy wypełnianiu go użytkownik ma możliwość od razu dokonać wpłaty na 2 sposoby: przelewem lub systemem szybkich płatności (PayU, Przelewy24). Po potwierdzeniu wpływu środków na konto tworzone jest automatycznie konto użytkownika, z którego będzie on korzystał w aplikacji mobilnej.

Formularz rejestracji

Rejestracja na wydarzenie może być jedno lub dwuetapowa. W drugim przypadku osoba zainteresowana najpierw zgłasza chęć uczestnictwa w evencie, a dopiero po zatwierdzeniu przez organizatora może wypełnić pozostałe dane i opłacić bilet.

Oprócz standardowych informacji takich jak dane zamawiającego, dane do faktury, formularz rejestracji może zawierać dowolne pola, np.:

  • wybór rodzaju menu (mięsne, wegetariańskie, wegańskie itd.),
  • rodzaj działalności,
  • stanowisko w firmie,
  • strona WWW,
  • skąd dowiedziano się o wydarzeniu,
  • dowolne inne.

Płatności

Uczestnicy mają możliwość dokonać płatności za pomocą zwykłego przelewu bankowego lub szybkich płatności. W pierwszym przypadku po zaksięgowaniu wpłaty organizator ręcznie potwierdza płatność w panelu. W drugim przypadku wszystko dzieje się automatycznie i pieniądze trafiają niezwłocznie na wskazane konto.

Niezależnie od wyboru sposobu płatności, uczestnik jest informowany mailowo o każdym etapie realizacji zlecenia.

W przypadku wyboru szybkich płatności organizator wydarzenia jest zobowiązany podpisać umowę bezpośrednio z dostawcą usługi. Jako twórca systemu eventowego możemy w tym pomóc. Jeśli zainicjujemy realizację takiej umowy, jako organizator możesz liczyć na preferencyjne warunki.

Na chwilę obecną wdrożyliśmy płatności PayU i Przelewy24. Jeżeli jednak interesują Cię inne formy płatności (DotPay, PayPal itp.), możemy je zrealizować.

Faktury i Pro-forma

Program do obsługi eventów MKonferencja posiada funkcję automatycznego generowania dokumentów pro forma oraz faktur. Wystarczy ustawić odpowiedni sposób numeracji, a każdy uczestnik na życzenie otrzyma właściwy dokument potwierdzający zakup biletu.